30 Temmuz 2009 Perşembe

izmire gideriken gölyazıdan geçeriken..

bursa otobanından çıktıktan bi süre sonra insan acıkır ya hani.. uluabat gölünün kıyısında ama yolun karşısında aniden gözünüze çarpar gölbaşı köftecisi.. tereddütsüz çekersiniz sağa, serin hafif esintili verandaya kurulursunuz. köfte, evet köfte!

hafif esintili bir veranda. erken öğlen bir vakit olduğu için yollar kadar veranda da sakin. ben gideren hareketlenmeye başlamıştı.

göl, yolun karşısında.

ve köfteler çok gecikmeden gelir. 24 saat açık olan müessesede her saat köfteye ulaşmak mümkün. yoğurt lezzetli, lakin araç kullanacaksanız ve uyku yaparsa bünyenize, dikkatli olun. közlenmiş biber güzel detay, şöyle bir ızgaradan geçirilmiş yalancı közde biberden hiç hoşlanmam, yapma o vakit. közde biber ölmüş olmalı..


köfte porsiyonu açlık durumunuza göre kesmeyebilir. yoğurt ve ekmek takviyesi, ya da köfteyi bir buçuklatmak olası. bir porsiyonu 6,50 lira, gayet makul. lezzeti tatmin edici. köftenin kıymasal herhangi bir sorunu yok. yola mutlulukla devam edebiliriz artık, afiyet olsun.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Dostum sağolasın,

Gölbaşı köftecisini anlatan bir yazı yokmu diye hüzünlenmişken senin bloğuna ulaştım ve arkadaşıma güzel bir yorumla ney olarak yeri tarif etmiş oldum.

Kolay Gelsin.
A.Fuat Sadıkoğlu

sadi tekin dedi ki...

rica ederim, ne mutlu :)
afiyet olsun..