9 Aralık 2009 Çarşamba

öğleden sonra ıssızlığında hain köfteyle başbaşa..yağmurlu bir öğleden sonrası. tüm çalışanlar köftelerini yemişler. ofiste rehavet içinde çalışmakla çalışmamak arası kararsızlık yaşadıkları saatlerde vardık hain köfteye.. 1999'da kurulmuş 100 yıllık köfte tecrübesine sahip   hain köfte doğuş power center'ın tam karşısındaki bloklarda..

yazın çok keyifli olduğunu vaadeden bu ufak verandadan içeri süzüldüğümüzde oldukça boş ama bi o kadar da (bu da ne demekse..) şık mekan bizi karşılıyor. çoktan öğleden sonra temizliğine başlamışlar bile.

bunun bi yolunu bulmalı bence müessese.. çocukluktan beri bulunduğum mekanda aynı zamanda temizlik yapılmasından pek hoşlanmıyorum..

siparişlerimizi veriyoruz.. 15-20 dakika sürer diyince ufak çaplı bir şok geçiriyorum. "sipariş üzerine yapılıyor da köfteler" e ama zaten öle olmaz mı ki? yoğurma kısmından mı bahsediyorlar acaba? arayı süzme mercimek çorbasıyla dolduruyoruz.. neden süzülür ki canım mercimek çorbası.. atılır mı gerisi? derken çorbalar geldi..sekiz adet köfte, ikea köfteleri gibi top top geldiği anda zaten sempatimi kazandılar.. yanlarında uzanan biber turşuları ve sade pilav ile birlike umursamazca uzanıyorlardı tabakta.. biber turşusuna itiraf etmem gerekirse bayılmam. ama bu köftelerle güzel gitti doğrusu.. ancak o pilav.. ah o pilav.. daha önce başka bir köftenin yanında eleştirdiğimiz "soğuk yancı" sorunsalı burda da karşımıza çıkmıştı.. turşu tamam ama pilav soğuk olmamalıydı..
köfte, öncesinde edindiğimiz çorba ile birlikte görevini lezizce yapmıştı. hayalkırıklığı yaşamadan mekandan ayrılıyoruz ancak efsane olmaya henüz uzak..

biri levent'te olmak üzere üç dükkanda hizmet veren hain köftede servis 11:00 gibi başlayıp akşam 20:30'lara kadar devam ediyor.. fiyatlar makul ortalamalarda..bir başka köftede tekrar görüşmek üzere afiyet olsun.. lezzetli köfte her yerde olabilir, dükkanda, el arabasında ya da komşu teyzede.. fırsatları harcamayın..  :)

Hiç yorum yok: